SOUL ELECTRIFIED

ЕЛЕКТРИЧНА СТИХІЯ

Ще кілька днів тому для мене подібне словосполучення не означало абсолютно нічого. А якщо бути зовсім чесним, то цього часу я розглядав електричні автомобілі як дуже далеку перспективу, особливо коли мова йде про справжній спортивний автомобіль. Але через декілька днів мої переконання були розбиті на найдрібніші електрони.

А розпочалося все з того, що, приземлившись в аеропорту Пальма-де-Майорка й проглядаючи на смартфоні стрічку новин, з цікавістю виявляю, що наступний тиждень знайомства з першим електричним автомобілем марки Porsche – Taycan триватиме одночасно із самітом ООН з питань зміни клімату й зменшення викидів CO2. Збіг? Виявилось, що це був тільки перший натяк. А далі... Тихі іспанські села, серпантини, від яких затамовуєш подих, блакитні бухти й надзвичайно чисті пляжі Пальма-де-Майорка – такий насичений і різноманітний маршрут для знайомства з новинкою було обрано зовсім не випадково. Усе для того, щоб відчути повну багатогранність характеристик і філософію чистоти Taycan.
Táycan – саме на перший склад треба робити наголос, вимовляючи назву нового флагмана Porsche з електричним серцем. Знайомство з ним відбувалося досить яскраво й динамічно. Я намагався відчути Taycan насамперед очима людини, готової купити й експлуатувати новий продукт, а потім уже як частинка компанії.

Якщо говорити про технічні дані, то в деталях новинка має такі характеристики:
- Силова установка видає 560 кВт потужності. Це два синхронні електродвигуни зі збудженням від постійних магнітів, встановлених на передній і задній осях відповідно. Варто сказати, що двигуни є власною розробкою компанії Porsche.
- Постійний і розумний повний привод відповідає за реалізацію лавини потужності, яка передається на всі 4 колеса і є частиною системи Porsche Stability Management.
- 800-вольтова батарея має ємність 93,4 кВт/год і забезпечує для Taycan запас ходу приблизно 450 км за найновішим циклом WLTP. Забігаючи наперед, скажу, що це цілком досяжна цифра в обачливого водія. Також батарея здатна заряджатися від High Performance Charging до 80 % за 15 хвилин.
– Оснащений двоконтурною системою охолодження й обігріву, що підтримує температуру в найбільш ефективному режимі від 15 до 35 оС.
– Адаптивна пневматична підвіска має 3 камери в кожному пневмобалоні, частково узята від седана Panamera, але має власні налаштування. У арсеналі шасі з'явилися й нові амортизатори PASM з трьома режимами жорсткості. Основна відмінність нових амортизаторів – це можливість автоматично підлаштовуватися під якість дорожнього полотна за рахунок дуже швидкого сканування поверхні, по якій відбувається рух, а не на основі відеокамер (як у конкурентів), які не здатні достовірно визначити якість полотна починаючи з 50 км/год.
- Трансмісія Taycan має у своєму розпорядженні двоступеневу коробку передач. Це дійсно так, ми бачимо перший електричний автомобіль в індустрії, який оснащений коробкою передач. Це була технічна необхідність, яка дозволяє, з одного боку, багаторазово використовувати функцію Launch Control і дасть можливість штампувати цифри розгону з показником 2,8 секунди впродовж тривалого часу, а з іншого – скоротити витрати електроенергії в разі далеких пробігів.
- Структура кузова побудована навколо силової клітини батареї. Саме там по периметру розташована найбільш жорстка рама. На неї вже «посаджений» полегшений кузов з власним каркасом безпеки для водія і пасажирів. Важливою особливістю є те, що кузов і високовольтна батарея повністю ізольовані один від одного.
- Аеродинаміка. Тільки уявіть собі, що в електромобілі на її частку може припадати до 28 % втрат енергії. Тут інженери Porsche блискуче впоралися з поставленим завданням. Висувні ручки, аеродинамічні й полегшені колісні диски, регульований дорожній просвіт, у режимі Range седан присідає на 22 мм відносно базових 130 мм заради обтічності. Усі ці рішення дозволили на виході отримати найменший в історії Porsche коефіцієнт аеродинамічного опору Cx - 0.22, а контури повітропроводів тепер проходять через усю кузовну частину.
Задній спойлер більше не має ручного регулювання й повністю керований у автоматичному режимі.
- Рекуперація. Потужність рекуперативного гальмування може досягати 265 кВт! Ви взагалі уявляєте собі цю цифру?! Ефективність цього гальмування може становити 90 %. Тобто в гальмуванні практично не бере участь механічна гальмівна система. Налагоджена вона бездоганно й пропонує на вибір поки що 2 типи гальмівних механізмів, а саме: гальмівні диски, покриті сумішшю з карбід-вольфрама з нерухомими супортами на 10 поршнів, або керамічну гальмівну систему, так само 10-поршневу. Можу сказати, що перша мені сподобалася більше, хоча жодна з них не викликає істотних нарікань. Педаль інформативна й дозволяє точно дозувати гальмівне зусилля.
- Дизайн. Це ще одна з граней Taycan, яка нікого не залишить байдужим. У дизайні відразу впізнається ДНК Porsche… Крила, розміщені вище за лінію капота, низька лінія даху, а у вигині задніх крил і зовсім проглядається незмінний образ 911-го.
- Інтер'єр. Це слово не підходить для Taycan. Краще я розповім вам про його внутрішній світ. Високотехнологічний мінімалізм панує над інтер'єром Taycan, включаючи різко зігнуту панель приладів і два центральні сенсорні екрани. Саме на них зосереджено керування кліматичною установкою, музикою, налаштуваннями режимів трансмісії і їздових характеристик. Хочу окремо наголосити на прекрасній ергономіці й швидкості реакцій робочих дисплеїв. Центральний щиток приладів тепер повністю цифровий, але традиційно розділений на 5 колодязів, куди виведено всі важливі деталі поїздки. Як опцію для пасажира буде запропоновано додатковий екран, розташований в торпеді, на який можна продублювати показники швидкості або користуватися мультимедіа. Посадка в автомобіль, як і деталі інтер'єру, усе ж ближчі до моделі 911, ніж до Panamera.
Про безліч варіантів оздоблення, видів шкіри, дерева можна говорити довго, але запевняю, що Taycan готовий працювати з новою аудиторією клієнтів, які хочуть бачити інтер'єр з екологічних матеріалів. Також завдяки Porsche Exclusive Manufactur ваші побажання стосовно індивідуалізації будуть виконані повною мірою.
Далі мова піде про найцікавіше. Про рух Taycan. Тепер для того, щоб розбудити його електричне серце, досить натиснути клавішу запуску живлення, традиційно зліва від водія. Або ж сісти в авто й відразу перевести вертикально розміщений селектор у режим Drive. Проїхавши в Taycan перші декілька кілометрів, розумію, що саме тиша – це той новий досвід, який я переживаю, сидячи за кермом. Адже всі Porsche, до яких я звик, завжди спілкуються зі своїми водіями за допомогою вібрації в педалях, на сидінні й кермі, створюючи те найважливіше відчуття – так званий Soulful Driving. У Taycan я почуваю себе трохи відстороненим і, можливо, навіть спокійнішим, зовсім забуваючи, що сиджу в автомобілі потужністю 760 к.с. Напевно, такий компроміс для водіння найбільш передового автомобіля у світі. У цілому можу сказати, що в русі багатоликість Taycan вражає. Це Porsche , на якому можна їхати повільно й тихо, доки на горизонті не замайорять прапори спортивного трека, де ви отримаєте справді розлюченого звіра. І з упевненістю можу сказати, що вестибулярний апарат відмовить раніше, ніж закінчиться енергія в батареях Taycan. Під час заїздів по треку через декілька кругів я раптом помітив, що тримаю кермо однією рукою, розташувавши лікоть на віконній лінії. Це при тому, що автомобіль місцями йде у керованому заносі. Характер реактивного зусилля на кермі дозволяє відчувати Taycan інтуїтивно! Мінімум синтетики, максимум точності! Я не відчуваю жодної боротьби з автомобілем, а на додаток немає необхідності домовлятися з її величністю масою, а це 2300 кг без корисного навантаження. Інженерія Porsche, як завжди, працює усупереч законам фізики!
Звичайно, Porsche Taycan не вчинив глобальну революцію в сегменті, а деякі навіть скажуть, що Tesla вже давно завоювала ринок. Із цього приводу є дуже хороша фраза: Amat Victoria Curam (з лат. «перемога любить підготовку»). І інженери Porsche добре це знають, адже батько цієї марки роз'їжджав вулицями Відня на повністю електричному автомобілі ще в далекому 1900 році.

І на закінчення хочу підкреслити, що Taycan у будь-якому разі став ще одним дуже яскравим передвісником нової ери. Йому вдалося вчинити переворот моєї свідомості. SOUL ELECTRIFIED, електричний спорткар із спражньою душею, істинний Porsche майбутнього.
 

Враженнями про інноваційний електроспорткар Porsche після відвідування тренінг на Пальма-Де-Майорці  поділився консультант відділу продажів автосалону «Порше Центр Дніпро» Володимир Дятловський.

Наша команда

Михайло Діброва

Михайло Діброва

Директор
Олександр Зубарєв

Олександр Зубарєв

Керівник відділу продажу
Володимир Дятловський

Володимир Дятловський

Консультант з продажу
Анатолій Крисак

Анатолій Крисак

Консультант з продажу
Назарій Єник

Назарій Єник

Консультант з продажу
Карина Іванова

Карина Іванова

Адміністратор
Самойленко Віолетта

Самойленко Віолетта

Спеціаліст з маркетингу
Ірина Єник

Ірина Єник

Адміністратор відділу продажу
Вадим Величко

Вадим Величко

Керівник відділу сервісу
Сергій Ільєнков

Сергій Ільєнков

Консультант з сервісу
Сергій Чернишов

Сергій Чернишов

Консультант з сервісу
Микита Коряков

Микита Коряков

Адміністратор з гарантії
Юрій Терещенко

Юрій Терещенко

Консультант з продажу запчастин
Михайло Мартиненко

Михайло Мартиненко

Консультант з продажу запчастин

Зв’яжіться з нами

Адреса

Автосалон

Запорізьке шосе, 37 Д

49040 м. Дніпро

Україна

Телефон

Автосалон

+38(056) 377-77-77

Сервіс та запчасні частини

+38(056) 377-77-77

Години роботи

Автосалон
понеділок

9:00 - 19:00

вівторок

9:00 - 19:00

середа

9:00 - 19:00

четвер

9:00 - 19:00

п'ятниця

9:00 - 19:00

субота

10:00 - 18:00

неділя

10:00 - 14:00

Порше Центр Дніпро працює в особливому режимі з можливістю відвідування клієнтів та готовий відповісти на всі ваші питання по номерам телефону:

Відділ продажу :
Олександр Зубарєв +38 (067) 636 85 04;
Володимир Дятловський +38 (67) 622 98 44;
Анатолій Крисак +38 (067) 636 85 65;
Єник Назарій + 38 (068) 000 30 08.

Сервіс та запчасні частини
понеділок

9:00 - 19:00

вівторок

9:00 - 19:00

середа

9:00 - 19:00

четвер

9:00 - 19:00

п'ятниця

9:00 - 19:00

субота

10:00 - 18:00

неділя

Зачинено

Відділ сервісу :
Сергій Ільєнков +38 (067) 509 29 69.
Сергій Чернишов +38 (067) 509 29 19.

З турботою про Вас і про Ваше здоров'я, команда Порше Центр Дніпро.